Doradca Podatkowy

Od 1991 roku prowadzę biuro rachunkowe w Radomiu.

W latach 90-tych byłam jedną z ok. 100 osób tworzących Stowarzyszenie Ekspertów Finansowych i Doradców Podatkowych. 5 marca 1998 roku, po zdaniu egzaminów przed Krajową Izbą Doradców Podatkowych, zostałam, już jako doradca podatkowy, wpisana na listę z numerem 04961. Rozpoczęłam działalność doradcy podatkowego z pełną świadomością, że wezmę na siebie znacznie większą odpowiedzialność niż księgowa, którą byłam wcześniej.Doradca Podatkowy Elżbieta Mucha

Od tamtej pory doradzam w sprawach podatkowych i chronię interesy swoich klientów. Wspieram przedsiębiorców nie tylko w obliczu kontroli skarbowej czy postępowania podatkowego, ale też – i przede wszystkim – przy podejmowaniu właściwych, zgodnych z przepisami prawa decyzji.

Fakt prowadzenia własnej firmy niemal przez tak długi okres, biegłość w sprawach podatkowych oraz uczestnictwo w licznych szkoleniach pozwalają mi świadczyć najwyższej jakości usługi jako doradca podatkowy w Radomiu. Dotychczasowi klienci to doceniają, polecając usługi podatkowe Kancelarii innym przedsiębiorcom.

Czym różni się doradca podatkowy od księgowej/ego?

Księgowa/y to osoba zajmująca się rozliczeniami podatkowymi, księgowością i rachunkowością. W tym momencie praktycznie każdy może zostać księgową/ym.

Doradca podatkowy zajmuje się wszystkimi tymi sprawami, a dodatkowo doradza w sprawach podatkowych. By zostać doradcą, należy zdać egzaminy państwowe i ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej. W Polsce jest to zawód zaufania publicznego, a jego przedstawiciele muszą zachowywać tajemnicę zawodową zarówno w czasie współpracy z klientem, jak i po jej zakończeniu.

Tylko doradca podatkowy, radca prawny i adwokat mają prawo udzielać porad prawnych z zakresu podatków i reprezentować klientów przed organami sądowymi czy administracyjnymi (np. Urząd Skarbowy, Sąd Administracyjny).

Dodatkowo wszyscy doradcy podatkowi mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co odbywa się poprzez udział w szkoleniach.

Z powyższych względów doradca podatkowy jest dla przedsiębiorcy znacznie solidniejszym wsparciem niż księgowa/y.

Jeśli szukają Państwo takiego wsparcia, serdecznie zapraszam do współpracy!

Elżbieta Mucha, Doradca Podatkowy